Kosmetyczka współczesnego mężczyzny

Kosmetyczka współczesnego mężczyzny

Czasy, gdy męskie kosmetyki sprowadzały się jedynie do mydła, szamponu i wody po goleniu mam już za sobą. Rynek kosmetyków dedykowanych wyłącznie mężczyznom z roku na rok rośnie w siłę, a wraz z nim rzesza zadowolonych i zadbanych mężczyzn.

Atrakcyjny mężczyzna to zadbany mężczyzna. Nie trudno zauważyć, że ostatnimi czasy wygląd zewnętrzny stał się oczkiem w głowie płci brzydkiej, a dbanie o siebie ważnym aspektem ich życia. Z opublikowanych ankiet przeprowadzonych wśród panów wynika, że prawie 73% przyznaje się do tego, że przykłada dużą wagę do własnego wizerunku. Ponadto 50% facetów  poświęca prawie tyle samo czasu na kosmetykę ciała, co jego kobieta. Na taki stan rzeczy ma przede wszystkim zmiana stereotypu prawdziwego mężczyzny, a także wszechobecny kult młodości. Szanujący się biznesmen musi być zadbany,wyglądać świeżo i młodo, bo inaczej nie będzie odbierany wiarygodnie.

Nowoczesny mężczyzna coraz częściej i chętniej sięga po różnego rodzaju kosmetyki dostępne na rynku.  Oferta męskich produktów upiększających jest niebywale szeroka i zapewne każdy z panów znajdzie w niej coś dla siebie. Większość mężczyzn doskonale zdaje sobie sprawę, że dbanie o siebie niewątpliwie procentuje dobrym samopoczuciem, lepszym postrzeganiem na polu zawodowym i uznaniem płci pięknej, dlatego chętnie wzbogacają swoją kosmetyczkę o coraz to nowsze produkty.

W sklepach kosmetycznych, a przede wszystkim w aptekach każdy pan może znaleźć najważniejszy produkt: odpowiedni krem do twarzy. Obecna ilość produktów pozwala bardzo precyzyjnie dobrać krem odpowiadający charakterowi cery. W wyniku golenia twarz często jest mocno przesuszona właściwy krem zadba o jej właściwe nawilżenie, wzmocnienie. Ponadto poprawić koloryt i jednocześnie ochroni przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Twarz to nie jedyne miejsce szczególnej dbałości, na półkach sklepowych można znaleźć także męskie produkty do higieny intymnej. Kiedyś produkty takie budziły uśmiech i niedowierzanie, dziś szybko się sprzedają. Największym jednak powodzeniem cieszą się produkty do włosów, a głównie te hamujące nadmierne wypadanie. Stres, niehigieniczny tryb życia, a przede wszystkim czynniki genetyczne powodują utratę włosów. W związku z tym wszechobecnym problemem możemy przebierać w kosmetykach specjalizujących się wyłącznie w ochronie czupryny.

O tym, że podejście do dbałości o własne ciało się zmieniło świadczy nie tylko mnogość produktów na rynku, ale także powstawanie specjalnych ofert profesjonalnych zabiegów kosmetycznych wyłącznie dla panów. Dziś nie dziwi już fakt, że znajdują się w Polsce SPA lub salony urody do których wstęp mają wyłącznie mężczyźni.

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org