Posts Tagged ‘astma’

Posts Tagged ‘astma’

Astma to najczęściej diagnozowana choroba przewlekła u dzieci w naszym kraju. Jest to jasna informacja, że to schorzenie, to naprawdę poważny problem i trzeba nie tylko starać się mu przeciwdziałać, ale też edukować w tej kwestii społeczeństwo, chociażby rozdając ulotki. Objawy astmy oskrzelowej mogą ujawnić się w różnym wieku, ale pierwsze z nich pojawiają się najczęściej już w okresie dzieciństwa. Najważniejsze z objawów, to napady kaszlu i duszności, które pojawiają się na tyle często, że uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. W zasadzie są to jedyne objawy astmy oskrzelowej, bo wszystkie pozostałe wynikają z tych dwóch. Niestety, choroby tej nie da się zupełnie wyleczyć, współczesna medycyna pomoże nam za to niemal zupełnie zredukować napady kaszlu i duszności. Podsumowując, astma oskrzelowa, to problem na skalę całego kraju, nie dziwi więc, że tak często mówi się o niej w programach telewizyjnych. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że klucz do rozwiązania każdego problemu, to profilaktyka i nie inaczej jest w przypadku astmy.

Astma, to jedna z najbardziej powszechnych chorób, jakie zna współczesna ludzkość i medycyna. Wśród dzieci, jest to najczęściej pojawiająca się choroba przewlekła w ogóle, a jednocześnie najpowszechniejsza wśród wszystkich chorób związanych z układem oddechowym. Podstawowe objawy astmy, to ataki duszności i kaszlu, z którymi chory nie może sobie poradzić. Niestety, astmy nie da się zupełnie wyleczyć, można natomiast w niemal całkowitym stopniu zminimalizować jej objawy, redukując je prawie do zera. W tym celu lekarze przypisują chorym specjalne środki wziewne, które potrafią uśmierzyć objawy i uwolnić chorego od ataku kaszlu lub duszności. Środki te, każda chora osoba powinna mieć cały czas przy sobie, razem z informacją o tym, że jest ona chora na astmę oskrzelową. Podsumowując, leczenie astmy oskrzelowej to nie lada wyzwanie zarówno dla samych chorych, jak i dla całej współczesnej medycyny, niemniej lekarze znają się na tym doskonale i potrafią nam pomóc nawet wówczas, kiedy my sami nie za bardzo wiemy co ze sobą zrobić.

Ludzkie ciało, mimo że zazwyczaj działa niezawodnie, jest w istocie bardzo kruchym mechanizmem, o czym świadczyć może chociażby ilość wybudowanych w naszym kraju szpitali. Chorób, które dotykają nasz organizm, jest dużo, a wśród nich są choroby układu oddechowego. Jedną z najpoważniejszych jest astma. Jest ona najpowszechniejszą i najczęściej diagnozowaną przewlekłą chorobą płuc wśród dzieci. Niestety, jest to choroba skomplikowana w leczeniu, mająca bardzo nieprzyjemne objawy, takie jak napady duszności i kaszlu. Jeszcze poważniejszą chorobą jest mukowiscydoza. Jest to choroba uwarunkowana genetycznie, którą przechodzi się bardzo ciężko. Zresztą, można się o tym przekonać, oglądając różnego rodzaju spoty i filmiki, nagrane aby wspomóc zbieranie pieniędzy na leczenie takich osób. Mimo że choroby układu oddechowego są bolesne i trudne, to większość z nas nigdy na nie nie zapadnie, o ile tylko będziemy stosować się do zaleceń w kwestii profilaktyki i zapobiegania takim schorzeniom. Tak czy inaczej, musimy o tych chorobach wiedzieć jak najwięcej.

Wydawałoby się, że w czasach, kiedy szpitale warte są miliardy złotych, zakaźne i przewlekłe choroby powinny być z grubsza opanowane. Nic bardziej mylnego, bo nawet jeśli zwalczyliśmy dżumę, to wcale nie oznacza to, że jest nam dzisiaj łatwo i przyjemnie. Jednym z doskonałych przykładów tego, że rozwój cywilizacji niekoniecznie idzie w parze ze zdrowiem społeczeństwa, jest astma, którą uważa się za najczęściej diagnozowaną chorobę przewlekłą u dzieci, a co za tym idzie, najbardziej powszechną w ogóle. O ile sama diagnoza jest prosta, o tyle leczenie przyprawia już nieco trudności. Zwłaszcza dlatego, że jako choroba przewlekła, astma leczona jest długo i przez cały ten czas trzeba być pod opieką specjalisty. Na szczęście, w końcu da się z tego wyjść na stałe. Jak widać, dwudziesty pierwszy wiek, czyli czas dynamicznego rozwoju nauki i techniki, a także medycyny, przyniósł w kwestii chorób zakaźnych wiele rozwiązań, ale nadal zostawia wiele znaków zapytania. Kto wie, może w ciągu kilku lat coś się w tej kwestii zmieni.

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org